Reklama

3 - 10 października 2011

3 - 10 października 2011

11.10.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
R

Rzeź w Egipcie: co najmniej 24 chrześcijańskich koptów zginęło, a 213 jest rannych. Koptowie wyszli 9 października na ulice Kairu w proteście przeciw próbie zniszczenia kościoła w prowincji Aswan przez muzułmańskich fundamentalistów. Domagali się też dymisji rządzącej krajem Rady Wojskowej oraz gubernatora Asuanu. Demonstrantów otoczyli bojówkarze w cywilu, którzy obrzucali ich kamieniami i strzelali. Koptowie odpowiedzieli na te ataki, a wtedy z kolei zaatakowało ich wojsko. "To, co dziś stało się nie ma precedensu. 17 ciał zgniecionych przez wozy wojskowe" - napisał na Tweeterze aktywista Hossam Bahgat. Po upadku Hosniego Mubaraka dochodzi coraz częściej do ataków fundamentalistów islamskich na chrześcijan. Wojsko wspiera tych drugich. Chrześcijanie stanowią 10 proc. mieszkańców Egiptu.

W XI Dzień Papieski ogłoszono, że po beatyfikacji Jana Pawła II Kościół...

4356

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]