Reklama

Ładowanie...

28 czerwca - 4 lipca

04.07.2011
Czyta się kilka minut
Jezus obiecuje wszystkim "pokrzepienie", ale stawia warunek: "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem ­cichy i pokornego serca" - mówił Benedykt XVI przed modlitwą "Anioł Pański" 3 lipca w Watykanie. - "Czym jest owo »jarzmo«, które zamiast ciążenia przynosi ulgę, a zamiast przygniatania łagodzi? Jarzmem Chrystusa jest prawo miłości, jest przykazanie, które pozostawił swoim uczniom (por. J 13, 34; 15, 12). Prawdziwym lekarstwem na rany ludzkości, zarówno materialne, np. głód i niesprawiedliwość, jak psychologiczne i moralne, wywołane przez fałszywy dobrobyt, jest reguła życia oparta na miłości braterskiej, której źródłem jest miłość Boża. Dlatego trzeba porzucić życie w zuchwałości i przemocy, stosowanych dla zdobycia coraz większej władzy, aby zapewnić sobie sukces za wszelką cenę. Również w odniesieniu do środowiska należy wyrzec się stylu agresywnego, który przeważał w ostatnich wiekach, i przyjąć rozsądny »środek«".
C

Chemin Neuf poprowadzi w Polsce parafię. Międzynarodowa wspólnota apostolska - katolicka, ale o charakterze ekumenicznym - decyzją ordynariusza warszawsko-praskiego abp. Henryka Hosera od września stanie się gospodarzem kościoła pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej. W Polsce Chemin Neuf liczy 80 członków. Zbigniew Słup, jeden z liderów wspólnoty, wyjaśnił "Gościowi Niedzielnemu", że duszpasterstwem w parafii zajmie się dwóch księży związanych ze wspólnotą, oprócz nich posługiwać będą osoby świeckie, m.in. małżeństwo i siostra celibatariuszka. Chemin Neuf koncentruje się na powołaniu i jedności małżeńskiej oraz na duszpasterstwie młodych. Od 2009 r. prowadzi maleńką parafię w Mistowie pod Mińskiem Mazowieckim.

W liście do Benedykta XVI przedstawiciele Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia człowieka (World...

3795

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]