Reklama

22-29 listopada

22-29 listopada

30.11.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
W

W niedzielę 28 listopada w Kościele katolickim rozpoczął się Adwent - czterotygodniowy okres radosnego przygotowania na przyjście Chrystusa. Adwent żyje podwójną perspektywą - wyjaśniał Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański - "spoglądając zarówno na pierwsze przybycie Syna Bożego, gdy narodził się z Maryi Panny, jak i na Jego powrót w chwale, gdy przybędzie, aby »sądzić żywych i umarłych«, jak mówimy w Credo". W tym czasie Kościół rozpoczyna "nową drogę wiary, która z jednej strony upamiętnia wydarzenie Jezusa Chrystusa, z drugiej zaś otwiera się na jego ostateczne wypełnienie". Rekolekcje adwentowe "Tygodnika" na naszych łamach prowadzi od poprzedniego numeru Piotr Sikora, a w "Tygodnikowym" serwisie internetowym (tygodnik.onet.pl) we współpracy z dominikanie.pl publikujemy - każdego dnia - wideorekolekcje, które wygłasza Paweł Kozacki OP.

Dzień wcześniej...

4736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]