Reklama

20-27 września 2010

20-27 września 2010

28.09.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
B

Była piękną dziewczyną. Chciała być dziennikarką lub stewardesą. Zmarła w 1990 r., mając niespełna 19 lat. 25 września w Rzymie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato ogłosił: Chiara Badano jest błogosławioną. Dziewczyna bywała w konflikcie z rodzicami, w szkole powtarzała klasę. Interesował ją śpiew, taniec i sport - zwłaszcza tenis. Jednocześnie należała do apostolskiego Ruchu Focolare i starała się codziennie chodzić na Mszę. Mając 17 lat zachorowała na niezwykle wyniszczający nowotwór kości z przerzutami. Traciła władzę nad ciałem, przeszła przez chemioterapię. Miała nadzieję, że wyzdrowieje. Do końca była osobą radosną. Przed śmiercią wyraziła zgodę na przeszczepienie jej rogówek. Ostatnie słowa skierowała do mamy: "Ciao. Bądź szczęśliwa, bo ja nią jestem".

Choroba Chiary stawia pytania o walkę z rakiem. Watykan opowiada się za...

4836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]