Reklama

Żubry: zakaz polowania

Żubry: zakaz polowania

10.04.2018
Czyta się kilka minut
D

Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej ­Konieczny zakazał komercyjnego odstrzału żubrów i poinformował, że tzw. sanitarnego odstrzału – dotyczącego osobników poważnie chorych, poważnie rannych, drastycznie cierpiących lub agresywnych w sposób zagrażający życiu bądź zdrowiu ludzi lub zwierząt – będą od tej pory dokonywać jego podwładni. Decyzja obejmuje nadleśnictwa opiekujące się stadami na Podlasiu – w Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Boreckiej, gdzie żyje nieco ponad dwustu przedstawicieli tego gatunku (w całej Polsce jest ich ok. 1700). Przeciwko polowaniom na żubry, w których brali udział myśliwi z Polski i z zagranicy, protestowało Greenpeace. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]