Reklama

Zobacz: Brytania

Zobacz: Brytania

20.06.2022
Czyta się kilka minut
JACEK TARAN
Z

ZDJĘCIA DOKUMENTALNE najwybitniejszych brytyjskich fotografów możemy oglądać w krakowskim Muzeum Fotografii. Prace blisko 40 artystów pokazują Wielką Brytanię od lat 60. XX w., poprzez epokę Margaret Thatcher, aż po brexit i epidemię COVID-19. Wśród klasyków fotografii, np. Martina Parra czy Mike’a Abrahamsa, znaleźli się tutaj także Sandra Mickiewicz i Czesław Siegieda. To największy pokaz brytyjskiej fotografii dokumentalnej poza Wyspami i pierwszy tak obszerny w Polsce. Wystawa czynna jest do 18 września. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]