Reklama

Zmiany

Zmiany

01.04.2019
Czyta się kilka minut
Człowiek myśli, a chciałby nie myśleć. Patrzy, a wolałby nie widzieć. „Wolno udałem się do łazienki, ochlapałem twarz wodą, uczesałem włosy.
G

Gdybym mógł, choć trochę, przeczesać także i tę twarz – pomyślałem sobie, gapiąc się w lustro – ale to się nie da”. Trzeba myśleć o czymś innym. I patrzeć w innym kierunku.

Na przykład medycyna. Jak na razie, nie jestem dla medycyny szczególnym kłopotem, nie narzucam się, pieniędzy publicznych zużywam niewiele. Leczę się poczuciem humoru i nalewkami prezydenta Pomianka. I podziwiam. W związku z tym, że gościem tegorocznych Dni Tischnerowskich był Marek Krawczyk, wybitny chirurg i transplantolog, przez ostatnie tygodnie czytałem głównie książki okołomedyczne. Cuda, jakich dokonuje się w ludzkim ciele, przyprawiają o zawrót głowy. Ale determinacja tych, którzy do tego doprowadzili, otwierali nowe ścieżki, latami się nie poddawali, przyprawia o zawrót głowy jeszcze większy. Wciągnęła mnie szczególnie książka Anny Matei „Recepta na adrenalinę”. Wycieczka w przeszłość – ale jaką!...

4030

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]