Reklama

Zmarła Anita Ekberg

12.01.2015
Czyta się kilka minut
Szwedzka aktorka przeszła do historii kina dzięki jednej scenie – kąpieli w Fontannie di Trevi z filmu „Słodkie życie” (1960) Federica Felliniego.
Fot. CinemaPhoto / CORBIS
F

Film, jedno z najwybitniejszych dzieł włoskiego reżysera, zdobył Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes, zaś Ekberg stała się ikoną swoich czasów. U Felliniego zagrała jeszcze w „Bocaccio 70”, „Klaunach” i „Wywiadzie”. Do świata filmu weszła już jako Miss Szwecji i Miss Uniwersum. Ostatnie lata życia spędziła w domu opieki, niemal bez środków do życia. Miała 83 lata.

399

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]