Reklama

Zmarł Günter Grass

Zmarł Günter Grass

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Niemiecki pisarz, urodzony w 1927 r. w Wolnym Mieście Gdańsku, był laureatem literackiej Nagrody Nobla.
Fot. Sven Hoppe / DPA / EAST NEWS
M

Międzynarodową sławę przyniosła mu powieść „Blaszany bębenek” (1959). Pisarz wielokrotnie zabierał głos w sprawach politycznych, był orędownikiem polsko-niemieckiego pojednania. W 2006 r. ujawnił, że podczas II wojny światowej służył w Waffen-SS.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]