Reklama

Żeby nie było za późno

Żeby nie było za późno

22.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 43/12
C

Ciekawy artykuł Wojciecha Pięciaka „Władca wirusów” kończy się konkluzją, że na wojnę dronów i wirusów „Zachód oczywiście powinien być przygotowany”, ale autor stawia też pytanie: „czy stając się jej prekursorem”, nie popełni błędu politycznego i aksjologicznego. Czyli w domyśle: lepiej, gdyby zostawił takie prekursorskie działania innym. Byłby to jednak, moim zdaniem, fatalny grzech zaniechania Zachodu, bo nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że pozostali uczestnicy tej gry potulnie wybraliby wówczas drogę właściwej aksjologii, szanującej wszelkie prawa. A gdyby się okazało, że nie wybrali, może być za późno na naprawianie błędu.

690

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]