Reklama

Ładowanie...

Zdrowe powietrze

05.10.2010
Czyta się kilka minut
28 i 29 września w Warszawie polscy biskupi odbyli 353. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
G

Głównym tematem obrad był powrót sporu o prace Komisji Majątkowej. Bp Stanisław Budzik uznał zarzuty wobec Komisji za "niesprawiedliwe". Tłumaczył, że Komisja nie dokonywała sama wycen gruntów i nieruchomości - robili to rzeczoznawcy z państwowymi licencjami - a aresztowany Marek P. był jedynie pełnomocnikiem niektórych instytucji kościelnych. Sekretarz KEP przypomniał, że Kościół do działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej potrzebuje środków materialnych. Mówił, że "ciągle zmagamy się z dziedzictwem totalitaryzmu, ponieważ w Polsce dalej nie ma reprywatyzacji, nadal obowiązują niesprawiedliwe ustawy, które zarówno Kościołowi, jak i wielu instytucjom i osobom prywatnym zabrały własność". Zapewnił, iż Kościół gotów jest iść na ustępstwa w sprawach, które nie zostały jeszcze rozwiązane.

Biskupi odnieśli się krytycznie do pomysłu ogłoszenia...

2882

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]