Reklama

Zdrowe powietrze

Zdrowe powietrze

05.10.2010
Czyta się kilka minut
28 i 29 września w Warszawie polscy biskupi odbyli 353. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
G

Głównym tematem obrad był powrót sporu o prace Komisji Majątkowej. Bp Stanisław Budzik uznał zarzuty wobec Komisji za "niesprawiedliwe". Tłumaczył, że Komisja nie dokonywała sama wycen gruntów i nieruchomości - robili to rzeczoznawcy z państwowymi licencjami - a aresztowany Marek P. był jedynie pełnomocnikiem niektórych instytucji kościelnych. Sekretarz KEP przypomniał, że Kościół do działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej potrzebuje środków materialnych. Mówił, że "ciągle zmagamy się z dziedzictwem totalitaryzmu, ponieważ w Polsce dalej nie ma reprywatyzacji, nadal obowiązują niesprawiedliwe ustawy, które zarówno Kościołowi, jak i wielu instytucjom i osobom prywatnym zabrały własność". Zapewnił, iż Kościół gotów jest iść na ustępstwa w sprawach, które nie zostały jeszcze rozwiązane.

Biskupi odnieśli się krytycznie do pomysłu ogłoszenia...

2882

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]