Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zdjęcie z tatą

Zdjęcie z tatą

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Dla Krzysztofa Bukowskiego to Boże Narodzenie będzie szczególne. „Całe życie przeżyłem w przekonaniu, że nigdy nie znajdę ojca” – mówi. Odnalazł go po 65 latach.
Krzysztof Bukowski z ojcem Edmundem, 1948 r. Fot. Archiwum rodzinne
K

Krzysztof Bukowski, którego historię opisaliśmy latem w „Tygodniku” (nr 34/2012), ma szczęście. Po ekshumacjach, które na cmentarzu Powązkowskim prowadziły Instytut Pamięci Narodowej oraz Rada Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa – i odnalezieniu szczątków stu kilkudziesięciu osób zamordowanych przez komunistów oraz pochowanych tam anonimowo – na razie zidentyfikowano trzy.

Wśród nich: ojca Krzysztofa Bukowskiego. – Teraz chciałbym upamiętnić nie tylko jego, ale wszystkich, którzy zginęli w podobny sposób, a których być może nie uda się zidentyfikować. Może rodziny innych też się na to zgodzą – mówi Bukowski.

***

Zdjęcie pierwsze: młody mężczyzna z wąsem, o gładko zaczesanych włosach, trzyma malutkie dziecko. To siedmiomiesięczny Krzysztof Bukowski. Jest maj 1948 r. Rodzice spędzają kilka wspólnych chwil u rodziny babci, w...

5435

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 19 na 20 października do momentu zakończenia głosowania w wyborach samorządowych 21 października. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej - czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny od 500 tys. do miliona zł.  

 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]