Reklama

Zbrodnia

Zbrodnia

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Rafał Ziemkiewicz odkrył (i zwięźle opisał w „Rzeczpospolitej” z 13 lutego) straszną zbrodnię, popełnioną przez znaczną część środowiska dziennikarzy.
1

1.

Istotą tej zbrodni jest współudział w budowaniu potęgi Donalda Tuska. Ta złowroga potęga, jak powiada publicysta, została oparta na licznych kłamstwach. Jest wśród nich kłamstwo o rzekomych naciskach PiS, o „dusznej atmosferze” (ten i następne cudzysłowy z tekstu Ziemkiewicza – MS) i o „zamordowaniu Blidy”; jest kłamstwo o „zielonej wyspie sukcesu”, o „europejskiej normalności” rządów Platformy i o „rosnącej pozycji międzynarodowej” Polski; jest też kłamstwo smoleńskie. Oburzony zbrodnią, Ziemkiewicz podnosi rękę i oskarża dziennikarzy o pobłażanie władzy i wyolbrzymianie potknięć opozycji, wzywając do dokonania rachunku sumienia. Aby zaś wzmocnić siłę argumentacji, zestawia zbrodnię dokonaną przez dziennikarzy z morderstwem w Orient Expressie, opisanym w znanej powieści Agaty Christie.

2

Żyjemy w demokratycznym państwie,...

1977

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]