Reklama

Zasady i praktyki

Zasady i praktyki

14.03.2007
Czyta się kilka minut
Episkopat Polski ogłosił tegoroczną Środę Popielcową "dniem modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego". W mojej parafii, niestety, na ten temat nie padło nawet słowo. Z informacji znajomych wynika, że nie był to przypadek odosobniony. Wiem, że większość obecnych księży, choćby z racji młodego wieku, nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek niegodziwościami PRL, czy jednak nie należało w tym dniu nawiązać choć słowem do pokuty duchowieństwa? Pokuta młodych księży za grzechy Kościoła zrobiłaby chyba na wiernych spore wrażenie. Wygłaszanie kazań nawołujących wiernych do pokuty w czasie Wielkiego Postu, gdy ksiądz je głoszący nie potrafił się znaleźć w Środę Popielcową, wskazuje na rozdźwięk praktyki z głoszonymi zasadami. Pozostał smutek i pytanie, jakie będą skutki takiego postępowania?
M

MARIA ŚWIDERSKA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]