Reklama

Zasady i praktyki

Zasady i praktyki

14.03.2007
Czyta się kilka minut
Episkopat Polski ogłosił tegoroczną Środę Popielcową "dniem modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego". W mojej parafii, niestety, na ten temat nie padło nawet słowo. Z informacji znajomych wynika, że nie był to przypadek odosobniony. Wiem, że większość obecnych księży, choćby z racji młodego wieku, nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek niegodziwościami PRL, czy jednak nie należało w tym dniu nawiązać choć słowem do pokuty duchowieństwa? Pokuta młodych księży za grzechy Kościoła zrobiłaby chyba na wiernych spore wrażenie. Wygłaszanie kazań nawołujących wiernych do pokuty w czasie Wielkiego Postu, gdy ksiądz je głoszący nie potrafił się znaleźć w Środę Popielcową, wskazuje na rozdźwięk praktyki z głoszonymi zasadami. Pozostał smutek i pytanie, jakie będą skutki takiego postępowania?
M

MARIA ŚWIDERSKA

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]