Reklama

Zakonnice w Staniątkach hodują karpie

Zakonnice w Staniątkach hodują karpie

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Jeśli już koniecznie musicie jeść karpie w Wigilię, a mieszkacie w Małopolsce, udajcie się do Staniątek, gdzie benedyktynki prowadzą ekologiczną hodowlę ryb w klasztornych stawach.
GRAŻYNA MAKARA
K

Karpie karmione są kukurydzą i pszenicą, ale nade wszystko – piszą siostry – „wzrastają otoczone naszą modlitwą, a wraz z nimi wszyscy, którzy je spożywają”. Zmagające się z projektami rewitalizacji trwającego tu od ponad ośmiu wieków opactwa zakonnice sprzedają też miody, ciasta i przetwory; więcej informacji o walce benedyktynek o przetrwanie: powszech.net/staniatki. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]