Reklama

Ładowanie...

Zakonnice w Staniątkach hodują karpie

Zakonnice w Staniątkach hodują karpie

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Jeśli już koniecznie musicie jeść karpie w Wigilię, a mieszkacie w Małopolsce, udajcie się do Staniątek, gdzie benedyktynki prowadzą ekologiczną hodowlę ryb w klasztornych stawach.
GRAŻYNA MAKARA
K

Karpie karmione są kukurydzą i pszenicą, ale nade wszystko – piszą siostry – „wzrastają otoczone naszą modlitwą, a wraz z nimi wszyscy, którzy je spożywają”. Zmagające się z projektami rewitalizacji trwającego tu od ponad ośmiu wieków opactwa zakonnice sprzedają też miody, ciasta i przetwory; więcej informacji o walce benedyktynek o przetrwanie: powszech.net/staniatki. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]