Reklama

Zainfekowanie

Zainfekowanie

24.01.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, w uznaniu naszych, a mówiąc szczerze – przede wszystkim moich dokonań w nadwiślańskim kraju zaproszony zostałem do kilku piekielnych departamentów z cyklem wykładów.
T

Tematyka szeroka i ambitna. Nowa demoralizacja jako odpowiedź na nową ewangelizację; o skutecznym kamuflażu; nienawiść – główną zasadą życia społecznego; jak zbałamucić proboszcza w dziesięć dni; pięć prostych sposobów na upolitycznienie Kościoła; hejt, czyli pogarda 2.0; skandale pedofilskie i co dalej? Po referatach nie brakło pytań z sali i ożywionych dyskusji, co moim skromnym zdaniem świadczyć musi o klasie wykładowcy.
Jedna z kwestii, podniesionych przez słuchaczy bodajże w Departamencie Zachwaszczania Wiary, zdała mi się inspirująca. Zapytano mnie: gdyby sedno Pańskiego sukcesu streścić w jednym zdaniu, jak by owo zdanie brzmiało?
Odpowiedź niełatwa… Walczyliśmy, drogi Piołunie, na tylu różnych frontach! Dlatego też dopiero po dłuższym namyśle oświadczyłem, że nie będę się bawić w copywritera, lecz stosowny cytat zaczerpnę z praktyki. Otóż wielu naszych...

4168

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"a za pokutę odprawisz 10 razy Ojcze Nasz" - i tak oto rozmowa z najwspanialszą Istotą, z najwspanialszym Nauczycielem stała się synonimem kary, pełna rewelacja, bo wiadomo nikt kar nie lubi :P

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]