Reklama

Zaginiona wdowa

Zaginiona wdowa

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Liu Xia, malarka i poetka, wdowa po zmarłym 13 lipca laureacie Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, zniknęła.
ANDY WONG / AP / EAST NEWS
O

Od roku 2010, gdy jej mężowi, pisarzowi i obrońcy praw człowieka odsiadującemu 11-letni wyrok za manifest wzywający do demokratyzacji Chin, przyznano Nobla, znajdowała się w areszcie domowym. Ostatni raz widziano ją podczas pogrzebu Liu Xiaobo, którego ciało skremowano, a prochy wysypano do morza, by grób nie stał się celem pielgrzymek; jest zapewne przetrzymywana przez władze w nieznanym miejscu. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]