Reklama

Zachód Jurajski

Zachód Jurajski

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Od 25 lat gonimy Zachód.
P

Państwo socjalne, uprzejma policja i dobre zarobki... Nawet kryzys przybiera tam formy niestraszne: „Zamiast na miesiąc wakacji, ludzie wyjeżdżają na dwa tygodnie, zamiast Kenii czy Tajlandii, wybierają Asturię czy Andaluzję, zamiast w hotelach, zatrzymują się w gospodarstwach agroturystycznych” (ostatni „Plus – Minus”). Hiszpański dramat – wakacje w agroturystyce w Andaluzji. Mnożą się też doniesienia o kolejkach w brytyjskiej służbie zdrowia i przepełnionych szkołach we Francji. Gonimy, gonimy, niestety, zanim dogonimy, Zachód upodobni się do Polski.

Czy zamiast budować kopię gasnącego Zachodu, można budować atrakcyjną Polskę? Jakoś nie można. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]