Reklama

Za jakie grzechy

Za jakie grzechy

20.02.2007
Czyta się kilka minut
Popielec ma być dniem pokuty duchowieństwa. Ale refleksji potrzebuje każdy: czy zabierając głos, w mediach bądź prywatnie, dążymy do prawdy o grzechach i do miłosierdzia wobec grzeszników. Czy do uderzenia w przeciwników? O taki rachunek sumienia może nas zapytać następne pokolenie.
T

Tydzień przed środą popielcową zadzwoniłem do kilku proboszczów zakonnych i diecezjalnych z pytaniem, jak będzie w ich kościele wyglądał "dzień modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego". - Najpierw myślałem, a potem o tym zapomniałem - brzmiała pierwsza z odpowiedzi. Następne były podobne.

Pomyślałem, że może wybór środy popielcowej to nie był najlepszy pomysł. Ludzie będą przychodzić tego dnia na Msze, by posypać głowy popiołem. Wątpię, by w dniu pracy zostali dłużej w kościele i dodatkowo uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym "o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii". Księża tego dnia będą odprawiać Msze i intensywnie spowiadać tych, którzy pragną rozpocząć Wielki Post sakramentalnym pojednaniem z Bogiem. Może lepszym dniem byłby któryś z piątków? Wtedy w ramach drogi krzyżowej można by przez odpowiednie rozważania i modlitwę...

8443

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]