Reklama

Z życia odcinków

Z życia odcinków

11.05.2015
Czyta się kilka minut
Matematycznie zawsze byłem idiotą.
M

Męczyłem się z zadaniem arytmetycznym i geometrycznym, tym na funkcję i rachunek prawdopodobieństwa. Z każdym, niezależnie od trudności. Nawet z takim, co moi licealni koledzy rozwiązywali ze wzruszeniem ramion i szyderstwem: „banał, łatwizna”. Gdy ślęczałem nad pustą pokratkowaną kartką w czasie klasówki, gdy kompromitowałem się przy tablicy – zawsze przysięgałem: „Nigdy, przenigdy nie rozwiążę żadnego równania, omijał będę całki oraz cotangensy”.

Miasto, w którym kończyłem szkołę, było ogrodem. Za licealnym płotem był domek nauczycielski z kwitnącymi wiosną drzewami. Z gabinetu matematyki i pracowni fizyki widać było jezioro. Gdy inni liczyli łuki sinusów albo zgłębiali fale elektromagnetyczne – ja liczyłem fale mknące po wodzie. Marzyłem, że kiedyś odpłynę daleko.

Szkoła z innej epoki. Pełna starych profesorów i intrygujących sprzętów laboratoryjnych. Butelki...

5554

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie wzbraniałbym się przed wyciąganiem pierwiastka kwadratowego z liczb ujemnych. Okazało się to bardzo pożyteczne. Nic nie zadrżało ani nie zawaliło się :) Przeczytałem z przyjemnością. Autora serdecznie pozdrawiam.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]