Reklama

Z „Tygodnikiem” w Himalaje

Z „Tygodnikiem” w Himalaje

17.09.2012
Czyta się kilka minut
W załączeniu przekazuję fotografie z wypraw w Himalaje/Karakorum,
Fot. Paweł Michalski
.

...w których wziąłem udział w tym roku, za każdym razem zabierając ze sobą numery „Tygodnika”. Jedna z nich [publikowana powyżej – red.] została zrobiona w drodze na Lhotse (8516 m), w trzecim obozie na wysokości 7400 m. Niestety szczytu nie zdobyłem, atak załamał się na wysokości 8200 m. Inna powstała podczas szturmu na Broad Peak (8051 m), w drugim obozie na wysokości 6400 m. Szczyt osiągnąłem 31 lipca 2012 r.

„Tygodnik Powszechny” jest czytany w naszej rodzinie od wielu lat, dlatego wziąłem ze sobą kilka egzemplarzy. Czytając niektóre artykuły na tych wysokościach, wydawało mi się, że jestem bliżej Boga.

Z górskimi pozdrowieniami,

Paweł Michalski

709

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]