Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Z siłą wodospadu

Z siłą wodospadu

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Odkąd prezydentem Ukrainy został Wiktor Janukowycz, Rosja rozpoczęła wielką ofensywę. Rosyjscy politycy realizują dawno przygotowany plan "odzyskiwania" Ukrainy. To gra obliczona na lata.
S

Stęskniliśmy się za sobą". To słowa rosyjskiego prezydenta, komentujące gwałtowne ożywienie w stosunkach rosyjsko-ukraińskich po zwycięstwie Wiktora Janukowycza w wyborach prezydenckich i po zejściu ze sceny znienawidzonego przez Kreml Wiktora Juszczenki. Zwały lodów, narosłe między Moskwą i Kijowem po Pomarańczowej Rewolucji, od początku prezydentury Janukowycza tajały w oczach. Ale ostatnio widać, że po okresie bezapelacyjnej odwilży następuje wyhamowanie i zaczynają się schody. No, może schodki...

Zaczęło się w Charkowie

Tam właśnie, w Charkowie, prezydenci Rosji i Ukrainy podpisali w kwietniu przełomowe porozumienia, potocznie zwane "flota za gaz". W uproszczeniu, umowa polega na tym, że rosyjska Flota Czarnomorska może zostać na Krymie do 2042 r., a w zamian Gazprom obniży cenę gazu dla Ukrainy.

Dzięki...

10309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]