Reklama

Z nami te numery

Z nami te numery

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Komenda Główna Policji ogłosiła kilka dni temu, że upowszechniła się nowa metoda oszukiwania starszych osób – „na policjanta”.
P

Przestępcy dzwonią na numer stacjonarny, „informują” o aresztowaniu bliskiej osoby, proszą o wystukanie numeru 112 – alarmowego. Senior wystukuje 112 (podczas trwania rozmowy możemy wciskać dowolne klawisze i nic się nie dzieje). Oszust numer dwa udając „112” poucza, że potrzeba pieniędzy i to bardzo szybko… W minionym roku ten numer przyniósł złodziejom 36 mln złotych!

Inne popularne w kraju numery:
„Na premiera” – przyjeżdża pani premier i gasi pożar pieniędzmi, które do niej nie należą. „Na Dudę” – Duda obiecuje, że na gaszenie pożarów oraz na szeroko rozumianą prewencję antypożarową wyda znacznie więcej niż PO. „Na Ogórek” – Ogórek nie obiecuje, tylko gwarantuje, że da więcej niż PiS. „Na górnika” – górnicy nie przyjadą do Warszawy, ale muszą dostać swoich parę złotych. To znaczy, właściwie Twoich. ©

895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]