Reklama

Z nami te numery

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Komenda Główna Policji ogłosiła kilka dni temu, że upowszechniła się nowa metoda oszukiwania starszych osób – „na policjanta”.
P

Przestępcy dzwonią na numer stacjonarny, „informują” o aresztowaniu bliskiej osoby, proszą o wystukanie numeru 112 – alarmowego. Senior wystukuje 112 (podczas trwania rozmowy możemy wciskać dowolne klawisze i nic się nie dzieje). Oszust numer dwa udając „112” poucza, że potrzeba pieniędzy i to bardzo szybko… W minionym roku ten numer przyniósł złodziejom 36 mln złotych!

Inne popularne w kraju numery:
„Na premiera” – przyjeżdża pani premier i gasi pożar pieniędzmi, które do niej nie należą. „Na Dudę” – Duda obiecuje, że na gaszenie pożarów oraz na szeroko rozumianą prewencję antypożarową wyda znacznie więcej niż PO. „Na Ogórek” – Ogórek nie obiecuje, tylko gwarantuje, że da więcej niż PiS. „Na górnika” – górnicy nie przyjadą do Warszawy, ale muszą dostać swoich parę złotych. To znaczy, właściwie Twoich. ©

895

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]