Reklama

Z nami te numery

Z nami te numery

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Komenda Główna Policji ogłosiła kilka dni temu, że upowszechniła się nowa metoda oszukiwania starszych osób – „na policjanta”.
P

Przestępcy dzwonią na numer stacjonarny, „informują” o aresztowaniu bliskiej osoby, proszą o wystukanie numeru 112 – alarmowego. Senior wystukuje 112 (podczas trwania rozmowy możemy wciskać dowolne klawisze i nic się nie dzieje). Oszust numer dwa udając „112” poucza, że potrzeba pieniędzy i to bardzo szybko… W minionym roku ten numer przyniósł złodziejom 36 mln złotych!

Inne popularne w kraju numery:
„Na premiera” – przyjeżdża pani premier i gasi pożar pieniędzmi, które do niej nie należą. „Na Dudę” – Duda obiecuje, że na gaszenie pożarów oraz na szeroko rozumianą prewencję antypożarową wyda znacznie więcej niż PO. „Na Ogórek” – Ogórek nie obiecuje, tylko gwarantuje, że da więcej niż PiS. „Na górnika” – górnicy nie przyjadą do Warszawy, ale muszą dostać swoich parę złotych. To znaczy, właściwie Twoich. ©

895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Mały drobiazg, że górnicy nie protestowali w kwestii paru złotych, ale próby bezmyślnej likwidacji wychodzącej na prostą kopalni Brzeszcze. Nie tylko po to, aby miasto Bytom nie stało się miastem bez pracy, ale po to, by nie zmarnować tych pieniędzy, które poszły na odbudowę i modernizację kopalni po pożarze. To pewnie detal, a satyrycy detalami, ani życiem się nie przejmują. Ważna jest, jak w minionym ustroju, założona przez władzę jedyna słuszna teza.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]