Reklama

Wyszło szydło z worka

Wyszło szydło z worka

10.04.2006
Czyta się kilka minut
Wszystkie znaki na ziemi i na niebie mówią, że zostanie zawiązana koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Samoobroną. Wracamy do punktu wyjścia, to znaczy do sytuacji politycznej, jaka ukształtowała się na przełomie października i listopada, kiedy nie dogadały się PiS i PO. To wtedy koalicja PiS-u z Samoobroną narzucała się jako jeden z dwóch scenariuszy (drugim były przedterminowe wybory). PiS wybrał wtedy jakąś przedziwną trzecią drogę.
J

Jarosław Kaczyński znalazł się w położeniu nie do pozazdroszczenia. Niby wszystko wygrał, lecz po to, żeby rządzić, musi wpuścić do rządu Leppera. A to będzie miało swoją cenę: albo co przytomniejsi ministrowie rządu Marcinkiewicza nie zdzierżą towarzystwa przywódcy Samoobrony, albo Lepper będzie wymuszał na rządzie istotne korekty. Można o nim powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest polityczną marionetką. Jak Kaczyński zamierza budować IV RP, a więc państwo gruntownie odnowionych fundamentów moralnych, do spółki z Lepperem (a na dodatek z Pawlakiem i - być może - z politykami LPR-u lub grupą secesjonistów z tej partii)? Oto jest pytanie.

687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]