Reklama

Wystrugaj sobie Ukraińca

Wystrugaj sobie Ukraińca

17.12.2013
Czyta się kilka minut
Oj, nie lubimy my, Polacy, Ukraińców.
Z

Za sympatycznych ma ich tylko co czwarty z nas – tak wynika z sondażu Instytutu Spraw Publicznych dla „Rzeczpospolitej”.
Od razu trzeba zaznaczyć, że sondaż jest już nieważny, bo był robiony przed wydarzeniami na kijowskim Majdanie. Przed pobiciem demonstrantów przez milicję i przed ich romantycznymi manifestacjami na rzecz przyłączenia się do UE.
Gdyby sondaż robić teraz, lubilibyśmy Ukraińców znacznie bardziej, może nawet tak bardzo jak po Pomarańczowej Rewolucji.
Założę się, że w Rosji byłoby zupełnie inaczej. Odkopałem listopadowy sondaż rosyjskiego, niezależnego i przyzwoitego ośrodka Levada Centr. Okazało się, że co trzeci Rosjanin uważa, że podpisanie przez Kijów umowy z UE będzie zdradą idei słowiańskiej jedności.
Choć Wiktor Janukowycz umowy stowarzyszeniowej z UE nie podpisał, to przecież społeczeństwo dało wyraz, jak bardzo jest zdradzieckie – i to...

3514

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]