Reklama

Ładowanie...

Wyspiański. Druga odsłona

Wyspiański. Druga odsłona

20.02.2023
Czyta się kilka minut
W Muzeum Stanisława Wyspiańskiego (oddział Muzeum Narodowego w Krakowie) zaprezentowano nową ekspozycję prac artysty.
Stanisław Wyspiański, „Planty o świcie” / JACEK TARAN
W

Wystawa oparta na wątkach i tematach z życia Wyspiańskiego przedstawia tak znane prace jak np. „Autoportret z żoną” „Helenka z wazonem” czy „Śpiący Miecio”. Zobaczyć też można obraz „Planty o świcie” (na zdjęciu), o który – jak mówią pracownicy muzeum – często dopytywali zwiedzający poprzednią ekspozycję. Wystawę uzupełniają ołówkowe szkice w notesach, studia kredką i węglem. W muzeum nadal można też oglądać wielkoformatowe projekty witraży „Bóg Ojciec” czy „Apollo-Chrystus”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]