Reklama

Wymazana wina

Wymazana wina

29.01.2007
Czyta się kilka minut
Legendarny amerykański kaznodzieja, bp Fulton Sheen, został kiedyś wezwany do umierającej kobiety na Bronxie. Leżała w zalatującym stęchlizną mieszkaniu, typowym dla melin, jakich pełno w tej dzielnicy. Kitty, bo tak miała na imię, została otruta przez swojego męża, ponieważ jej "praca na ulicy nie przynosiła dochodów. Zapytana o pragnienie przyjęcia sakramentów odpowiedziała, że nie jest godna, bo jest najgorszą z dziewczyn Nowego Jorku.
K

Ks. Sheen przytomnie odparował, że najgorszą być nie może, ponieważ najgorsza z pewnością powiedziałaby o sobie, że jest najlepszą. Po czym opowiedział kilka przypowieści, co zachęciło Kitty do wyspowiadania się i przyjęcia sakramentu chorych. Ku zdumieniu wielu, doznała natychmiastowego fizycznego i duchowego uzdrowienia, a wkrótce potem wróciła na ulicę w charakterze świadka wiary. Dawnych klientów i koleżanki odsyłała do ks. Sheena. Przedstawiali mu się w prostych słowach: "Proszę księdza, to ja jestem tą osobą, o której mówiła Kitty".

Każda autentyczna misja chrześcijanina zaczyna się od doświadczenia dystansu dzielącego człowieka i Boga. Dramat wezwania ma swój początek w klimacie pustki i osamotnienia, odsłaniającego sekrety duszy wezwanego. Tak chyba można opisać stanięcie w obliczu Boga i przeżycie niespodziewanej śmierci jakiejś cząstki mnie samego,...

3019

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]