Wyciskanie soków

JUSTYNA KOWALCZYK: Kiedyś ludzie pytali mnie: „O co w tej dyscyplinie chodzi?”. Teraz widzę, że wzrosła nie tylko wiedza. Wielu Polaków założyło narty, a biegówki w niektórych kręgach uchodzą nawet...

Reklama

Ładowanie...

Wyciskanie soków

04.02.2019
Czyta się kilka minut
JUSTYNA KOWALCZYK: Kiedyś ludzie pytali mnie: „O co w tej dyscyplinie chodzi?”. Teraz widzę, że wzrosła nie tylko wiedza. Wielu Polaków założyło narty, a biegówki w niektórych kręgach uchodzą nawet za snobizm.
HAAKON MOSVOLD LARSEN / REUTERS / FORUM
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Co Pani porabia?

JUSTYNA KOWALCZYK: Jest środek dnia, Zakopane, jesteśmy z dziewczynami na obozie, między jednym treningiem a drugim.

Jak wygląda dzień Justyny Kowalczyk rok po zakończeniu kariery w Pucharze Świata?

Tak samo, jak wyglądał, tyle że jestem jeszcze bardziej zajęta (śmiech). Bo oprócz tego, że mimo ogłoszenia końca startów w Pucharze sama przygotowuję się do udziału w sztafecie na zbliżających się mistrzostwach świata, to wykonuję swoje nowe obowiązki: asystentki trenera kadry biegaczek.

A jeśli chodzi o mój dzień, to w sezonie zdarza mi się wstawać nawet o piątej. Obieram wtedy dziewczynom, swoim podopiecznym, trzy kilo buraków, potem wyciskam dla nich sok. Później mam rozruch: trucht, rozciąganie, gimnastykę. O ósmej śniadanie, półtorej godziny później trening. Jeśli dziewczyny mają do...

8316

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]