Reklama

Wychodzę z pracy po północy

Wychodzę z pracy po północy

27.08.2012
Czyta się kilka minut
Pierwszym punktem pracowniczych postulatów tego roku byłoby ucywilizowanie umów śmieciowych. A przecież nawet nie wszystkie postulaty z Sierpnia ‘80 są zrealizowane. I nie będą.
K

Krzysztof Komorowski nie jest spokrewniony z Bronisławem, nad czym zresztą ubolewa. Pracuje w ochronie na jednym ze strzeżonych osiedli w Warszawie. Szczupły, siwy, w okularach, żaden osiłek. Gdy w sierpniu 1980 r. zaczęły się protesty, a Międzyzakładowy Komitet Strajkowy spisał 21 postulatów, Krzysztof miał 19 lat i był w wojsku. Bał się, że go wyślą na pacyfikację. – 90 procent ludzi zgadzało się z postulatami strajkujących. I ja też – wspomina.

W 1981 r. został magazynierem w podwarszawskich Zakładach Mechanicznych Ursus. – To było życie – wzdycha. – Ludzi od transportu i magazynierów przyjmowali z otwartymi rękami. Myśmy dyktowali warunki, bo jak za mało płacili, to wiadomo było, że inny zakład też potrzebuje magazyniera i zapłaci więcej. A pensja taka, że da się żyć, dofinansowanie do wczasów, paczki dla dzieci, środki czystości, żeby się do ładu doprowadzić po pracy. I...

19549

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]