Reklama

Wstyd mi za Kościół poznański

Wstyd mi za Kościół poznański

14.07.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 27 / 2014
A

Artykuł ks. Andrzeja Draguły „O sztuce reagowania na sztukę” zawiera ciekawe uwagi na temat samego przedstawienia Rodriga Garcíi oraz ogólnej sytuacji sztuki zaangażowanej. Jednak mimo że autor stwierdza: „cenzura prewencyjna jest niedopuszczalna”, trudno szukać w tekście odniesienia zarówno do działań środowisk katolickich inicjujących protest, jak i wypowiedzi abp. Gądeckiego, który w ostrych słowach wypowiedział się o przedstawieniu.
A przecież sprawa „Golgota Picnic” jest kolejną zmarnowaną przez biskupów (w tym przypadku przez abp. Gądeckiego) okazją do ukazania mądrościowej twarzy Kościoła. List arcybiskupa do dyrektora festiwalu oraz kazanie na Boże Ciało są wyrazem działania z pozycji siły, próbą pokonania „przeciwnika” w sferze publicznej i medialnej. Wyważone ukazanie przyczyn oburzenia części katolików, próba wyjaśnienia środowiskom twórczym w języku dla nich...

1269

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]