Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Wstęp

Wstęp

12.05.2014
Czyta się kilka minut
Nagrody, takie jak przyznawana już po raz siódmy Wrocławska Nagroda Poetycka „Silesius”, służą nie tylko ustalaniu literackiej hierarchii.
W

Wyznaczają też przestrzeń do mówienia o – marginalizowanej na co dzień – poezji. Tą przestrzenią jest również niniejszy dodatek do „Tygodnika Powszechnego”. Prezentujemy w nim wywiad z tegorocznym laureatem nagrody za całokształt twórczości Darkiem Foksem, szkic o jego poezji, omówienia wszystkich nominowanych książek oraz głos przewodniczącego jury, prof. Jacka Łukasiewicza.
Do tegorocznej edycji zgłoszono 134 wydane w ubiegłym roku książki. Sześciu jurorów nominowało siedem tytułów w kategorii książka roku i trzy w kategorii debiut roku. Który z nich zwycięży, dowiemy się już 17 maja podczas gali, która odbędzie się o godz. 19 we Wrocławskim Teatrze Lalek. Laureaci odbiorą statuetki oraz nagrody pieniężne: 100 tys. zł nagrody za całokształt twórczości, 50 tys. zł za książkę roku i 20 tys. zł za debiut roku. Nominowanym twórcom gratulujemy, jurorom życzymy najlepszego wyboru, a czytelnikom – przyjemności z czytania poezji i o poezji.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kalina Błażejowska
Absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa, autorka nominowanej do Nagrody Literackiej Gryfia biografii Haliny Poświatowskiej „Uparte serce” (Znak 2014). Laureatka Grand Prix Nagrody...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]