Reklama

Wsobna Manifa

Wsobna Manifa

12.03.2012
Czyta się kilka minut
Dyskryminacyjny język, wulgarne hasła – tak niestety zaprezentowała się tegoroczna Manifa, zorganizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca.
N

Niestety, bo mnóstwo postulatów polskich feministek – dotyczących likwidacji barier, blokujących kobietom możliwości rozwoju w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym, z niesławnym „szklanym sufitem” na czele – zasługuje na poparcie. Problem w tym, że zamiast przypominania o nich, organizatorki warszawskiego marszu „poszły po bandzie”, znakomicie ułatwiając życie tym, którzy na wzmiankę o prawach kobiet zwykle kpią lub wzruszają ramionami. O ileż w końcu prościej szydzić z legendarnego redaktora „Gazety Wyborczej”, niosącego podczas Manify transparent, z którego treści można wnosić, że nie zamierza rodzić dzieci, niż zderzyć się ze statystykami mówiącymi, iż kobieta na tym samym stanowisku zarabia średnio 15 proc. mniej niż mężczyzna. Albo (żeby pozostać przy kontrowersyjnym transparencie) – niż przyjąć do wiadomości, że kobieta, która nie ma dzieci, w niczym nie jest gorsza od matki...

1726

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]