Reklama

Wojna na biografie

Wojna na biografie

24.07.2012
Czyta się kilka minut
W „Newsweeku” z 9 lipca Cezary Łazarewicz opublikował artykuł o Rajmundzie Kaczyńskim.
1

1

Tekst zbudowany jest wedle schematu „mało znany ojciec bardzo znanych dzieci” i podporządkowany twierdzeniu, iż z jednej strony Kaczyński nie cenił swych słynnych synów, z drugiej zaś – owi synowie niezbyt intensywnie kultywowali pamięć o nim. Artykuł Łazarewicza trudno nazwać sensacyjnym; trochę za mało w nim pewnych faktów i dociekliwych interpretacji, trochę za dużo domysłów i plotek. A jednak: zainteresowanie nim okazało się znaczne.

2

Jeden z bardów prawicy, Marcin Wolski, poświęcił wspomnianemu artykułowi utwór wierszem, zaczynający się od słów: „Różne glizdy i mendy, / chowu wiadomego, / chcą usilnie zlustrować ojca Kaczyńskiego...” (cytuję za felietonem Tomasza Jastruna, „Wprost” z 16 lipca). Cóż, Wolski nie jest Mickiewiczem, ani nawet Rymkiewiczem – ale też nie o piękność mu chodzi, tylko o wyrażenie gniewu...

3022

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]