Reklama

Włochy otwierają świątynie

Włochy otwierają świątynie

18.05.2020
Czyta się kilka minut
VATICAN MEDIA
S

Stało się to po 70 dniach całkowitego zakazu odprawiania nabożeństw z udziałem wiernych. Przygotowania trwały od kilku dni: kościoły zostały zdezynfekowane (na zdjęciu bazylika św. Piotra w Watykanie), a księża otrzymali szczegółowe instrukcje o obowiązujących ich przepisach sanitarnych (m.in. liczbie osób, które mogą wziąć udział w nabożeństwie, obowiązku używania maseczki i rękawiczek w czasie rozdawania komunii). Papież Franciszek odprawił swą pierwszą publiczną mszę w poniedziałek rano przy grobie Jana Pawła II, w setną rocznicę urodzin świętego. Otwarcie kościołów jest jednym z elementów łagodzenia zaostrzeń w tzw. drugim etapie wychodzenia z pandemii we Włoszech. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]