Reklama

Władza, ołtarz, happening

Władza, ołtarz, happening

21.08.2012
Czyta się kilka minut
Trzy opozycyjne czarownice zostały skazane przez jakże niezawisły sąd w niewątpliwie demokratycznym kraju na dwa lata stosu, w związku z czym nad Wisłą zaczął się lament, że na świecie jest trochę osób, którym się ów fakt nie podoba.
S

Solidaryzuję się z lamentującymi niezłomnymi.

Dwa lata wypoczynku w relaksujących warunkach łagru to za mała kara za odśpiewanie piosenki „Bogurodzico, przegoń Putina” w niewłaściwym miejscu. Przecież performerki mogły i powinny odśpiewać swoje gdzie indziej, np. na ustronnej polanie w brzozowym lesie, bądź też u siebie w kuchni, a najlepiej powinny odśpiewać gdziekolwiek coś innego, na przykład „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie / Naszego króla zachowaj nam Panie!“. Chodzi o Putina, teraz o Putina, wtedy o cara, ale przecież na Wschodzie bez zmian, i tak być powinno w na wskroś konserwatywnym modelu świata, który należy kultywować bez względu na cokolwiek. Wraz z lamentującymi nad współczesnymi zanarchizowanymi czasami dziwię się tym, co się dziwią, że teraz młode panie z Pussy Riot będą poddane starannemu procesowi reedukacji i wreszcie dostaną szansę na nowe, lepsze życie...

2127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]