Reklama

Wkurzeni mieszczanie

Wkurzeni mieszczanie

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Chcą rozbić układ i oddać władzę społeczeństwu. Porozumienie Ruchów Miejskich ogłosiło start w wyborach samorządowych.
Z

Z kim będzie pani rozmawiać w Krakowie? A w Poznaniu? – dopytuje Kacper Pobłocki, koordynator Porozumienia Ruchów Miejskich i działacz poznańskiego stowarzyszenia Prawo do Miasta, usłyszawszy, że wywiaduję też innych liderów inicjatywy. Nie, nie chodzi mu o kontrolę przekazu, lecz parytety. – Dlatego poleciłbym również kontakt z koleżankami.
Pytam więc Ewę Lieder, kandydatkę na prezydenta Gdańska z ramienia grupy Gdańsk Obywatelski, co łączy miasta tak odmienne, jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Toruń, Poznań i Płock, że zdecydowały się wspólnie rzucić rękawicę aktualnie rządzącym. – Ich prezydenci, wybierani na kolejne kadencje, zasiedzieli się w fotelach i uważają, że nie muszą się starać – odpowiada Lieder, szefująca zarządowi dzielnicy Wrzeszcz Dolny, przedstawiająca się najchętniej jako matka trójki dzieci i zapalona rowerzystka.
– Choć lokalne sprawy są często...

10931

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]