Reklama

Ładowanie...

Wkurzeni mieszczanie

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Chcą rozbić układ i oddać władzę społeczeństwu. Porozumienie Ruchów Miejskich ogłosiło start w wyborach samorządowych.
Z

Z kim będzie pani rozmawiać w Krakowie? A w Poznaniu? – dopytuje Kacper Pobłocki, koordynator Porozumienia Ruchów Miejskich i działacz poznańskiego stowarzyszenia Prawo do Miasta, usłyszawszy, że wywiaduję też innych liderów inicjatywy. Nie, nie chodzi mu o kontrolę przekazu, lecz parytety. – Dlatego poleciłbym również kontakt z koleżankami.
Pytam więc Ewę Lieder, kandydatkę na prezydenta Gdańska z ramienia grupy Gdańsk Obywatelski, co łączy miasta tak odmienne, jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Toruń, Poznań i Płock, że zdecydowały się wspólnie rzucić rękawicę aktualnie rządzącym. – Ich prezydenci, wybierani na kolejne kadencje, zasiedzieli się w fotelach i uważają, że nie muszą się starać – odpowiada Lieder, szefująca zarządowi dzielnicy Wrzeszcz Dolny, przedstawiająca się najchętniej jako matka trójki dzieci i zapalona rowerzystka.
– Choć lokalne sprawy są często...

10931

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]