Reklama

Wjazd Indian na scenę

Wjazd Indian na scenę

13.02.2015
Czyta się kilka minut
Słoneczny Wrocław, a ja jestem w Doniecku. W Syrii, Nigerii, pośród okrutnych historii w tle naszych zabaw.
T

Tak, nasze wybite szyby, procesje traktorzystów, nasze prezydentki i prezydenci in spe i ich in spe programy – to wszystko są zabawy na przedpolach wojny. Nie mówię: pozbawione znaczenia. Mówię coś wręcz przeciwnego: że nabierają znaczenia ponad miarę. Wojna jest traktowana jak coś, co rozgrywa się za kurtyną z gazy, natomiast zabawy traktowane są serio i wyciągane na sam przód sceny.
Grzebię więc po rozmaitych kątach internetowych, żeby dowiedzieć się, jak jest za kurtyną. Przynajmniej tyle mogę zrobić dla ofiar: wiedzieć. Ile wiedzy można udźwignąć bez szkody, nie wiem, zanim nie poczuję, że już dość.
Andrzej Sosnowski w najnowszej książce poetyckiej zatytułowanej „Dom ran” pisze o otaczającym nas infantylizmie: „Sztuka jednak umarła; popizm konał na przełomie siódmej i ósmej dekady. Potem nastąpił infantylizm. O infantylizmie prawie nic nie da się...

3551

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]