Reklama

Wierzcie we wspólnotę

Wierzcie we wspólnotę

15.01.2007
Czyta się kilka minut
Drodzy Bułgarzy i Rumuni, nie powtarzajcie, że ktoś w Waszym imieniu rozmawiał z UE na kolanach. Nie możecie rozmawiać z UE na kolanach, bo sami jesteście Unią Europejską.
R

Rozumiem Wasze rozgoryczenie. Nie miejcie jednak za złe parlamentowi w Sofii, który postanowił, że od chwili wejścia do Unii Europejskiej zapłacicie akcyzę za pędzenie rakii. Wprowadzenie podatku pozwoliło przecież uniknąć całkowitego zakazu domowej produkcji wódki ze śliwek.

Im prędzej pogodzicie się z tym, że wszystkie decyzje, jakie podejmuje Unia Europejska, są dla Waszego dobra, tym będzie Wam łatwiej. "Ludzie nadal będą produkować bimber w piwnicach, omijając ustawę. Kontrola jest praktycznie niemożliwa" - Georgi Kadijew, bułgarski wiceminister finansów, który jest autorem tych słów, może mieć kłopoty z przyswojeniem reguł gry. Nie chodzi tu bowiem o podatki, lecz o to, by wszystko zostało po staremu, a w brukselskich papierach stało, że problem został rozwiązany.

Mocarstwo atomowe

Pod żadnym pozorem nie...

9842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]