Reklama

Blisko, coraz bliżej

Blisko, coraz bliżej

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Jeśli w ciągu najbliższych miesięcy nie dojdzie do jakiegoś politycznego wstrząsu, 1 stycznia 2007 r. dwa kolejne kraje, Rumunia i Bułgaria, zostaną członkami Unii Europejskiej. Jeśli - bo ostatecznej decyzji Komisja Europejska jeszcze nie podjęła.
Na rumuńskiej prowincji /fot. KNA-Bild
L

Lipy w Bukareszcie pachną tak mocno, że aż kręci się w głowie. Ich zapach uderza, obezwładnia słodkim poczuciem letniego bezruchu.

Ale to moment, chwilowe oderwanie od zgiełku metropolii. Bo przecież tuż obok czteropasmowymi alejami mkną kosztowne samochody, których próżno by szukać w Warszawie, metrem przemieszczają się tysiące ludzi, kelnerzy w restauracjach ocierają pot z czoła i całe ponad dwumilionowe miasto pędzi przed siebie.

Nikt nie ma wątpliwości, dokąd: do Unii Europejskiej. Już w styczniu. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Rumunów.

Wątpliwości i nadzieje

Wątpliwości ma za to Komisja Europejska, która niedawno po raz kolejny odłożyła ostateczną decyzję w sprawie przyjęcia do Unii Rumunii i Bułgarii z dniem 1 stycznia 2007 r. Raport Komisji, która monitoruje postępy obu państw, nie był...

11665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]