Reklama

Ładowanie...

Blisko, coraz bliżej

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Jeśli w ciągu najbliższych miesięcy nie dojdzie do jakiegoś politycznego wstrząsu, 1 stycznia 2007 r. dwa kolejne kraje, Rumunia i Bułgaria, zostaną członkami Unii Europejskiej. Jeśli - bo ostatecznej decyzji Komisja Europejska jeszcze nie podjęła.
Na rumuńskiej prowincji /fot. KNA-Bild
L

Lipy w Bukareszcie pachną tak mocno, że aż kręci się w głowie. Ich zapach uderza, obezwładnia słodkim poczuciem letniego bezruchu.

Ale to moment, chwilowe oderwanie od zgiełku metropolii. Bo przecież tuż obok czteropasmowymi alejami mkną kosztowne samochody, których próżno by szukać w Warszawie, metrem przemieszczają się tysiące ludzi, kelnerzy w restauracjach ocierają pot z czoła i całe ponad dwumilionowe miasto pędzi przed siebie.

Nikt nie ma wątpliwości, dokąd: do Unii Europejskiej. Już w styczniu. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Rumunów.

Wątpliwości i nadzieje

Wątpliwości ma za to Komisja Europejska, która niedawno po raz kolejny odłożyła ostateczną decyzję w sprawie przyjęcia do Unii Rumunii i Bułgarii z dniem 1 stycznia 2007 r. Raport Komisji, która monitoruje postępy obu państw, nie był...

11665

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]