Reklama

Wiem, ale nie powiem

Wiem, ale nie powiem

02.03.2010
Czyta się kilka minut
Jest to nazwa zabawy dla małych chłopców, od lat pięciu wzwyż. Dziewczynki też się w to mogą bawić, ale robią to znacznie rzadziej.
D

Do zabawy wystarczy trzech chłopców, a nawet dorosłych polityków. Pierwszy to ten, który wie, ale nie powie. Drugi to ten, o którym się wie, ale nie powie. Trzeci to ten, któremu się powie to, co się wie.

Zabawa mogłaby trwać bardzo długo, gdyby nie to, że po pierwszych, budzących emocje okrążeniach - staje się straszliwie nudna. Sposób na natychmiastowe przerwanie zabawy jest następujący: kiedy Pierwszy powie: "wiem, ale nie powiem", to zanim odezwie się Drugi, Trzeci mówi szybko "A guzik mnie to obchodzi". I już!

Trzeci może nawet użyć bardziej lapidarnego określenia.

Ostatni pstryk

Rano, szukając w telewizji powtórek z wczorajszych konkurencji olimpijskich, trafiliśmy niechcący na Komisję Hazardową.

Od sejmowych komisji śledczych zaroiło się po przełomie zwanym Rywinem...

2398

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]