Wielka improwizacja
Wielka improwizacja
Szczególnie istotne są tu doświadczenia z tegorocznych międzynarodowych ćwiczeń pod kryptonimem “CMX 2004". Ćwiczenia takie NATO organizuje co roku i są one okazją do sprawdzenia i doskonalenia nie tylko struktur sojuszniczych, ale także narodowych systemów kierowania kryzysowego. Tegoroczne potwierdziło niestety - i to po raz kolejny - że na najwyższych szczeblach naszego państwa brakuje racjonalnego systemu kierowania w sytuacjach szczególnych zagrożeń. Pokazało ono też - znowu po raz kolejny - że konieczne jest znowelizowanie ustaw o stanach nadzwyczajnych i że należy przyjąć kompleksową regulację prawną, dotyczącą zintegrowanego, cywilno-wojskowego systemu zarządzania bezpieczeństwem narodowym. Czyli kierowania przygotowaniami nadzwyczajnymi oraz reagowaniem kryzysowym i obroną państwa.
Przed tegorocznymi ćwiczeniami - podobnie jak w latach poprzednich -...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]