Reklama

Wielka cisza nad Kamilem

Wielka cisza nad Kamilem

07.09.2013
Czyta się kilka minut
List otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych, Radosława Sikorskiego
Kamil Qandil jako wolontariusz Polskiej Akcji Humanitarnej, Jerozolima 2013 r. Fot. z archiwum rodzinnego
S

Szanowny Panie Ministrze,

W pierwszy wrześniowy poniedziałek rano na telawiwskim lotnisku, tuż po przylocie z Polski, został zatrzymany mój brat Kamil Qandil. Powiedziano mu, że „stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Izraela” i zakazano wstępu na terytorium tego kraju, jednak bez podania jakichkolwiek przyczyn.

Kamil jest pracownikiem-wolontariuszem Polskiej Akcji Humanitarnej wysłanym na Zachodni Brzeg przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu Polska Pomoc. Zajmował się odbudową zrujnowanych rzymskich cystern, w których mieszkańcy palestyńskich terytoriów okupowanych zbierają wodę deszczową. Od czerwca wyremontował ich cztery, wypełniając powierzone mu przez MSZ zadanie, i zaczynał pracę nad piątą nadprogramową cysterną.

W tamten poniedziałek Kamil był w drodze do pracy, w paszporcie miał wizę pracowniczą wydaną w lipcu przez...

4372

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]