Reklama

Ładowanie...

Wielka cisza nad Kamilem

07.09.2013
Czyta się kilka minut
List otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych, Radosława Sikorskiego
Kamil Qandil jako wolontariusz Polskiej Akcji Humanitarnej, Jerozolima 2013 r. Fot. z archiwum rodzinnego
S

Szanowny Panie Ministrze,

W pierwszy wrześniowy poniedziałek rano na telawiwskim lotnisku, tuż po przylocie z Polski, został zatrzymany mój brat Kamil Qandil. Powiedziano mu, że „stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Izraela” i zakazano wstępu na terytorium tego kraju, jednak bez podania jakichkolwiek przyczyn.

Kamil jest pracownikiem-wolontariuszem Polskiej Akcji Humanitarnej wysłanym na Zachodni Brzeg przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu Polska Pomoc. Zajmował się odbudową zrujnowanych rzymskich cystern, w których mieszkańcy palestyńskich terytoriów okupowanych zbierają wodę deszczową. Od czerwca wyremontował ich cztery, wypełniając powierzone mu przez MSZ zadanie, i zaczynał pracę nad piątą nadprogramową cysterną.

W tamten poniedziałek Kamil był w drodze do pracy, w paszporcie miał wizę pracowniczą wydaną w lipcu przez...

4372

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]