Reklama

Głos z Gazy

Głos z Gazy

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Mahmoud Aburahma z palestyńskiej organizacji praw człowieka Al Mezan w Strefie Gazy: Izrael atakuje infrastrukturę cywilną, w tym wodociągi, oczyszczalnie ścieków, szpitale. Za chwilę będziemy mieć eskalację kryzysu humanitarnego.
Uchodźcy schronieni w szkole ONZ. Strefa Gazy, Jabaliya, 15 lipca 2014 r. Fot. Mahmud Hams / AFP / EAST NEWS
M

MAGDA QANDIL: Światowe media powtarzają izraelską tezę, że naloty na Gazę to atak na Hamas, a nie na palestyńskich cywilów. Żyje Pan w Gazie, jak Pan to odbiera?
MAHMOUD ABURAHMA: To nonsens! Odrzucam wszelkie „prawdy”, zarówno Izraela, jak też Hamasu. Jestem tu, w Gazie, oglądam i dokumentuję sytuację, jaką ona jest. Dane zebrane przez naszą organizację Al Mezan nie zostawiają wątpliwości: w tej chwili [rozmowę przeprowadzono 18 lipca – red.] jest ponad 200 zabitych, w zdecydowanej większości cywilów. To ofiary celowych izraelskich ataków wymierzonych w obiekty cywilne, głównie domy mieszkalne.
Domy członków Hamasu to cele wojskowe?
Atak na członka ugrupowania zbrojnego, w tym zbrojnego skrzydła Hamasu, gdy przebywa on w domu z rodziną, jest w świetle międzynarodowego prawa humanitarnego zbrodnią wojenną. Dom to...

8887

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]