Reklama

Ładowanie...

Głos z Gazy

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Mahmoud Aburahma z palestyńskiej organizacji praw człowieka Al Mezan w Strefie Gazy: Izrael atakuje infrastrukturę cywilną, w tym wodociągi, oczyszczalnie ścieków, szpitale. Za chwilę będziemy mieć eskalację kryzysu humanitarnego.
Uchodźcy schronieni w szkole ONZ. Strefa Gazy, Jabaliya, 15 lipca 2014 r. Fot. Mahmud Hams / AFP / EAST NEWS
M

MAGDA QANDIL: Światowe media powtarzają izraelską tezę, że naloty na Gazę to atak na Hamas, a nie na palestyńskich cywilów. Żyje Pan w Gazie, jak Pan to odbiera?
MAHMOUD ABURAHMA: To nonsens! Odrzucam wszelkie „prawdy”, zarówno Izraela, jak też Hamasu. Jestem tu, w Gazie, oglądam i dokumentuję sytuację, jaką ona jest. Dane zebrane przez naszą organizację Al Mezan nie zostawiają wątpliwości: w tej chwili [rozmowę przeprowadzono 18 lipca – red.] jest ponad 200 zabitych, w zdecydowanej większości cywilów. To ofiary celowych izraelskich ataków wymierzonych w obiekty cywilne, głównie domy mieszkalne.
Domy członków Hamasu to cele wojskowe?
Atak na członka ugrupowania zbrojnego, w tym zbrojnego skrzydła Hamasu, gdy przebywa on w domu z rodziną, jest w świetle międzynarodowego prawa humanitarnego zbrodnią wojenną. Dom to...

8887

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]