Reklama

Miejsce zbrodni

Miejsce zbrodni

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Lama Fakih, ekspert organizacji Human Rights Watch: Oczekiwanie, że ONZ zażąda od syryjskiego rządu dopuszczenia pomocy humanitarnej dla zaatakowanych 21 sierpnia terytoriów, to minimum. Ghouta potrzebuje leków, wody, jedzenia.
Lama Fakih Fot. HUMAN RIGHTS WATCH
M

MAGDA QANDIL: Jakie działania należy podjąć w sprawie doniesień o użyciu broni chemicznej w rejonie syryjskiej Ghouty?
LAMA FAKIH: W tej chwili w Syrii przebywa specjalna komisja ONZ, której zadaniem jest zbadanie wcześniejszych przypadków użycia broni chemicznej. Rząd Syrii powinien ją dopuścić do miejsc, w których 21 sierpnia rano prawdopodobnie użyto broni chemicznej, by ustaliła, czy faktycznie miało to miejsce. Następnie władze powinny umożliwić Niezależnej Komisji Śledczej ds. Syrii [na jej czele stoi Paulo Pinheiro – przyp. red.], by zbadała, kto dokonał tego ataku. Rada Bezpieczeństwa ONZ musi naciskać na dopuszczenie obu komisji do miejsca ataku.
Human Rights Watch ponawia swoje wezwanie do Rady Bezpieczeństwa, by ta skierowała sprawę Syrii do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Zbrodnie popełnione przez obie strony tego...

4837

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]