Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Widzenia

Widzenia

27.07.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
S

Szukaj wewnątrz, w głębi, zaniechaj biegania i poszukiwań na zewnątrz, bądź cierpliwy, zaufaj i pozostań w ziemi egipskiej, w ciemności, aż anioł cię stamtąd wezwie.

JAN TAULER

Rabbi Chaim z Krosna przyglądał się linoskoczkowi. Tak się w niego zapatrzył, że uczniowie spytali go, co go urzekło w tym prostackim widowisku. „Ów człowiek – odrzekł rabbi – naraża swe życie (…) i z pewnością, kiedy chodzi po linie, nie myśli, że zarabia w ten sposób dwieście guldenów, bo gdyby o tym myślał, musiałby spaść”.

Z OPOWIEŚCI CHASYDÓW

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]