Reklama

Ładowanie...

Wiara szukająca zrozumienia

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Planujemy przekształcenie w nowy wydział Instytutu Prawa Kanonicznego. Rozbudowujemy campus na peryferiach Krakowa. W stanie surowym stoi już nowa biblioteka. Nasza uczelnia służy nie tylko Kościołowi krakowskiemu. Mamy nadzieję, że inne diecezje także włączą się w finansowanie.
A

ARTUR SPORNIAK: - Jaką rolę pełni w społeczeństwie uczelnia katolicka?

KS. JAN MACIEJ DYDUCH: - Papieska Akademia Teologiczna jest uczelnią kościelną, czyli zajmuje się naukami kościelnymi. Jej główne zadanie wyrażone jest w haśle: “Euntes docete!" (idźcie i nauczajcie). Są to słowa Chrystusa wypowiedziane w dniu wniebowstąpienia do uczniów. Naszym zadaniem jest zatem ewangelizacja.

- Co to konkretnie znaczy?

- Najpierw przygotowanie kadry naukowej, czyli formowanie ewangelizatorów. Następnie kształcenie studentów, wśród których znajdują się klerycy, siostry zakonne i świeccy. Zawarliśmy umowy afiliacyjne z kilkunastoma seminariami. Formujemy intelektualnie przyszłych księży z kilku diecezji południowych oraz z licznych zakonów. Międzyzakonny Wyższy Instytut Katechetyczny kształci przyszłe...

3659

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]