Reklama

Wiara przez dotyk

Wiara przez dotyk

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Zanim zażądamy wykorzenienia kultu relikwii jako mogącego prowadzić do zabobonu, wspomnijmy, że tradycyjne formy pobożności są jedną z dróg do szczerego oddania Bogu. Nawet jeśli Katechizm o nich nie wspomina.
K

Kiedy pod koniec marca kard. José Saraiva Martins, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, zasugerował, że wkrótce po beatyfikacji Jana Pawła II jego ciało prawdopodobnie zostanie wyniesione z Grot Watykańskich piętro wyżej, do kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra, nie wzbudził - także w Polsce - specjalnych kontrowersji. Wielu z nas ucieszyła nadzieja, że już wkrótce (wedle przecieków i sugestii niektórych hierarchów 16 października) będziemy mogli zobaczyć Papieża w przeszklonym relikwiarzu umieszczonym niedaleko "Piety" Michała Anioła. Szczególnie że, jak zapewnili kurialni urzędnicy, środki chemiczne użyte przed uroczystościami pogrzebowymi w kwietniu 2005 r. doskonale zakonserwowały jego ciało.

Serce na Wawel

Niecałe dwa tygodnie później niepokój wśród części katolików wywołał przewodniczący...

19020

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]