Reklama

Wezwanie Franciszka

Wezwanie Franciszka

09.07.2018
Czyta się kilka minut
AFP PHOTO / VATICAN MEDIA / EAST NEWS

„Niech Bliski Wschód nie będzie już łukiem wojennym napiętym między kontynentami” – wezwał Franciszek podczas Dnia Refleksji i Modlitwy o Pokój w Bari 7 lipca. Wzięli w nim udział zwierzchnicy prawosławnych (m.in. Bartłomiej I) i katolickich patriarchatów wschodnich oraz chrześcijan innych wyznań. W komentarzach przyrównano spotkanie do synodów z pierwszych wieków.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]