Reklama

Weteranom wojny

Weteranom wojny

09.10.2007
Czyta się kilka minut
8

80 proc. żołnierzy amerykańskich w Iraku i Afganistanie deklaruje gotowość do zabijania; w czasie II wojny światowej było to tylko 20 proc. Zapewniają to obozy szkoleniowe, podczas których za pomocą specjalnych technik psychologicznych "odwrażliwia" się żołnierzy - tak Krzysztof Wodiczko rozpoczął komentarz do swojej najnowszej pracy "Pojazd dla weteranów wojny w Iraku". Światowa premiera szkiców do tego antywojennego w wymowie obiektu miała miejsce 3 października w Poznaniu w galerii Fundacji Signum. Sześć rysunków przedstawia dziwny wehikuł, minischron na niewielkich kółkach, który w razie potrzeby można "otworzyć na świat", podnosząc osłony. Wewnątrz umieszczone zostało krzesełko dla użytkownika pojazdu, a także wiele innych urządzeń, np. głośniki, ekran, pojemniki na relikwie i ulubione przedmioty.

Powie ktoś - kolejna inżynierska fantasmagoria, zabawka,...

2356

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]