Reklama

Watykańskie wytyczne

Watykańskie wytyczne

01.04.2019
Czyta się kilka minut
Papież zatwierdził nowe prawo chroniące dzieci i osoby bezbronne przed przemocą seksualną w Kurii Rzymskiej, Państwie Watykańskim i jego placówkach.
Z

Zgodnie z nim na każdym urzędniku spoczywa obowiązek poinformowania wymiaru sprawiedliwości o podejrzeniu przestępstwa. Wykorzystanie dorosłych bezbronnych (np. chorych czy upośledzonych fizycznie lub psychicznie) będzie traktowane równie surowo jak przestępstwo na dziecku.

Ogłoszono też wskazówki duszpasterskie (wytyczne) na temat ochrony nieletnich. Opracowanie takiego dokumentu Watykan nakazał wszystkim episkopatom w 2011 r. Wytyczne watykańskie zostały przyjęte jako jedne z ostatnich. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]